Jaką powinnam stosować dietę przy niskim poziomie cukru we krwi?

Witam, mam 34 lata,168 wzrostu i 73 kg. Szukam dla siebie dobrej diety. Mam niski poziom cholesterolu i wieczny problem z cukrem. Co prawda nie mierzę go parę razy dziennie, ale zawsze jest za niski ok 65... Byłam już u lekarza i wszyscy mi radzą, żebym się normalnie odżywiała, ale przy takim odżywianiu moja waga stale stoi. Chciałam wejść w dietę Dukana, bo słyszałam, że jest szybki spadek masy ciała, a to pewnie by mnie zmobilizowało. Boję się sama kombinować ze swoją dietą ze względu na wyniki, a przy tym na samopoczucie. Proszę o odp.

Witam serdecznie!

Zdecydowanie odradzam stosowanie diety Dukana przy Twoich dolegliwościach. Dieta ta, szczególnie w pierwszym etapie jest bogata w białko, a uboga w inne składniki odżywcze. Masz zbyt niski poziom glukozy we krwi, a zwiększyć go można przez produkty będące źródłem węglowodanów, których brakuje w diecie proteinowej, dlatego absolutnie nie możesz jej stosować.

Tak naprawdę, dieta osoby mającej problem z poziomem glukozy we krwi, dieta diabetyka nie powinna różnić się znacząco od jadłospisu osoby zdrowej, chcącej schudnąć. Jest kilka prostych wskazówek, które oprócz poprawy Twojego stanu zdrowia, pozwolą Ci również schudnąć.

Po pierwsze, staraj się urozmaicać swój jadłospis. To gwarantuje dostarczenie wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Ilekroć będzie to możliwe, wybieraj żywność ekologiczną - bez dodatku konserwantów, barwników itp. Używaj mąki pełnoziarnistej, a nie białej, podobnie zamiast białego, spożywaj brązowy ryż. Spróbuj żywności z innych zbóż, np. z orkiszu, komosy ryżowej, amarantusa. Codziennie jedz świeże warzywa, zamiast zwykłej soli używaj soli morskiej. Jeśli używasz olejów do przyrządzania potraw, to tylko tłoczonych na zimno, i w małych ilościach. Zrezygnuj z cukru na korzyść ksylitolu. Pij soki warzywne i owocowe, bez dosładzania ich cukrem. Spróbuj zastąpić część mięsa w Twojej diecie, rybami, szczególnie morskimi. I najważniejsze zalecenie - posiłki spożywaj regularnie! To zabezpieczy Twój organizm przed gwałtownym spadkiem poziomu glukozy we krwi. Wprowadź także lekką aktywność fizyczną, np. 30 - minutowy spacer kilka razy w tygodniu.

Pozdrawiam