Jaką pozycję wybrać na pierwszy raz?

Witam, mam 17 lat, jestem ze swoim partnerem ponad 2 lata. Chcielibyśmy przeżyć wyjątkowy pierwszy raz właśnie ze sobą. On jest prawiczkiem, a ja dziewicą i nie mamy zbyt wielkiej wiedzy na te tematy. Ufam Mu i wiem, że jest odpowiednim partnerem. Mieliśmy dwie nieudane próby. Jedna była u Niego, a druga u mnie w domu. Było intymnie i panował odpowiedni (według mnie) nastrój. Gdy miało dojść do penetracji, ja poczułam lekki ból i nie chciałam już kontynuować. Czy to może oznaczać jakiś problem? Czy ten stres i przejmowanie się tym minie? I jaka jest najlepsza pozycja, komfortowa i bezbolesna? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Twoje nastawienie do inicjacji seksualnej jest bardzo ważne. Kobiety podczas pierwszego stosunku zwykle odczuwają dyskomfort i niewielki ból. Jednak jeśli uważasz, że nie będziesz w stanie skupić się na partnerze i te odczucia będą Ci przeszkadzać, zawsze możesz skorzystać z pomocy ginekologa. Lekarz może naciąć błonę dziewiczą, przez co nie będziesz odczuwała dyskomfortu w trakcie penetracji.
W sprawie pozycji powinniście sami zdecydować, jak chcecie się kochać i wybrać taką, w której będziecie oboje czuć się komfortowo. Myślę, że jeśli już faktycznie zdecydujecie się na taki krok, to nie warto przejmować się doborem pozycji, tylko starać się wzajemnie dawać sobie przyjemność.

Pozdrawiam.