Jaka praca pozwoli pomagać innym?

Witam. Bardzo lubię pomagać innym, służyć pomocą. Kiedyś ktoś stwierdził, że mam "charakter służebny". Nie robię tego dla oka ludzkiego, tylko czuję wewnętrznie, że wówczas, kiedy pomagam, to realizuję się na maxa. Jaki zawód/zawody byłyby optymalne dla mnie? Często kwestia wynagrodzenia wówczas schodzi na plan dalszy, koncentruję się na "tu i teraz", kiedy komuś pomagam.

Jeśli jest Pan zagubiony, ma trudności z określenie celu życiowego i kierunku kariery (nie będąc u progu dorosłości, ale mając już pewne decyzje i doświadczenia za sobą), może to oznaczać pewne osobowościowe lub tożsamościowe trudności. Może warto skontaktować się z psychologiem i przyjrzeć się swoim emocjom, oczekiwaniom, potrzebom i trudnością? Wspólna praca nad zmianą przyniesie odpowiedzi na zadawane przez Pana pytania.

Witam. Proszę pomyśleć o wolontariacie, jest mnóstwo instytucji, które z radością przyjmą takiego zaangażowanego pomagacza. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam
Nie napisał Pan jakie posiada Pan kwalifikacje,
jakie wykształcenie, czym Pan się zajmował
dotychczas, jakie formy pomocy może Pan
zaoferować. Czy ma Pan na myśli pomoc
fizyczną, medyczną czy wsparcie psychiczne?
Myślę, że powinien Pan na ten temat porozmawiać
osobiście z psychologiem lub z doradcą zawodowym,
który wspólnie z Panem przeanalizuje Pana predyspozycje
zawodowe, osobowościowe, psychofizyczne.
Możliwe, że będzie pan musiał uzupełnić swoje
wykształcenie lub ukończyć jakieś szkolenie,
np. kurs kwalifikacyjny dla sanitariuszy.
Dobrym pomysłem na poznanie swoich mocnych
i słabych stron jest wolontariat, który jest również
formą zdobycia doświadczenia zawodowego.
Pozdrawiam serdecznie