Jaką stosować dawkę leków przy zaburzeniach lękowych, depresji i Hashimoto?

Kobieta lat 45, EPI lekooporna i zab. lękowe, konwersyjne, depresja i Hashi. Pregabalina 300, citalopram 20, tiagabina 30, lamotrygina 300, hydroksyzyna 25 i letrox 100 mg na dobę. Ile / w jakiej proporcji brac pregabaliny i lamotryginy razem? Na początku 300 mg pregabaliny i 225 mg lamotryginy razem dawało okropne efekty uboczne. 350-400 mg lamotryginy też jest bardzo źle. Ho r9nić

Dzień Dobry Pani,

Na Pani pytanie może odpowiedzieć jedynie lekarz prowadzący Panią i znający Pani historię.
Z Pani opisu wnioskuję, że najwyraźniej taka ilość leków nie służy Pani zdrowieniu, a wręcz ma działanie uboczne.
Polecałabym Pani rozważenie terapii, która nie powoduje skutków ubocznych..., do czego Panią mocno zachęcam.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

.

Witam Panią
Kwestię dawkowania przyjmowanych leków
powinna Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pani organizm, historię Pani choroby
i posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie środkami
farmakologicznymi jest leczeniem objawowym, bowiem środki
farmakologiczne nie leczą zaburzeń lękowych, zaburzeń
konwersyjnych, stresu ani jego konsekwencji
i nie rozwiązują Pani problemów, jedynie tłumią objawy.
Prawdopodobnie wszystkie Pani problemy są
natury psychologicznej.
Możliwe, że wszystkie dolegliwości i zaburzenia powstały
w wyniku doświadczonego stresu.
Rzuty Hashimoto również następują w momentach dużego stresu.
Aby Pani pomóc, należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Przede wszystkim jednak należy wyleczyć zaburzenia lękowe,
zaburzenia konwersyjne i wypracować umiejętność
kontrolowania emocji i panowania nad stresem.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych, zaburzeń konwersyjnych
oraz stresu i ich konsekwencjami.
W wyniku psychoterapii zyska Pani też umiejętność kontrolowania
emocji i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska
Pani spokój i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl