Jaką stosować dietę na przytycie?

witam mam 22 lata jestem mocno szczupła mam 42 kg i 158 cm jestem drobna ogólnie i u mnie tez to genetycznie gdyz rodzice sa tez szczupli ale chce przytyć,jak mam to zrobić jaka stosować diete ? prosze o pomoc

Aby zdrowo przybrać na wadze powinna Pani tak skomponować jadłospis aby każdego dnia występowała nadwyżka kalorii. Tylko spożycie większej ilości pożywienia niż Pani organizm potrzebuję każdego dnia będzie prowadził do zwiększenia masy ciała. Bardzo gorąco polecam również rozpoczęcie treningu w postaci ćwiczeń siłowych , które pozwolą Pani na delikatny wzrost masy mięśniowej, dzięki czemu estetyka sylwetki zostanie zachowana .

Witam, niestety w takim przypadku trzeba było by dokładnie obliczyć ile kalorii, białka tłuszczu oraz węglowodanów powinna Pani zastosować, bardzo ważne wdrożenie jest do diety produktów nabiałowych - ponieważ tylko dieta ze zwiększona ilością białka i energii da dobre rezultaty. Niestety nie da się dokłądnie doradzić w tej chwili co Pani powinna jeść bo dieta powinna być dopasowana pod kątem zawartości tłuszczu, mięśni i wody w organizmie.

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Witam Panią,
Gdyby to było takie proste to już by pani wyczytała w internecie "przepis na babkę" i go zastosowała...problem polega na tym, że to co jest dobre dla jednego dla drugiego nie ma sensu, bo każdy z nas ma bardzo indywidualny profil żywienia. Nie wiem, czy nie ma Pani uwarunkowań hormonalnych chociażby, nic de facto nie wiem o stanie Pani zdrowia więc tyle samo mogę powiedzieć w temacie "jaka dieta". Nawet, gdybym chciała Pani doradzić coś z żywności funkcjonalnej w celu wygaszenia problemu, który nie pozwala Pani przytyć to boję się po prostu, że nie znając uwarunkowań mogę zrobić coś nie tak ;)
przykro mi, że tak odpowiadam na Pani zapytanie ale jestem zbyt odpowiedzialna w swojej pracy i nie chcę Pani zrobić krzywdy informacjami, które na ślepo wklepię w komputer...
pozdrawiam serdecznie i głowa do góry, jak podejdzie Pani do problemu żywienia z powagą, poważne zmiany zajdą w Pani życiu ;D

Dieta powinna być bogato energetyczna i bogato białkowa.
Produkty białkowe – mięso (szczególnie ryby i kurczak) oraz nabiał
Tłuszcz w postaci żółtek jaj, serów i śmietanki
Węglowodany w postaci potraw mącznych, makaronów, napoje słodzonych miodem.
Proszę spożywać również zupy mleczne, kompoty, kisiel, budynie i galaretki
. Pozdrawiam