Jaką stosować dietę po zabiegu wyciągania kamienia z nerki?

Witam Za niedługo będę miał zabieg wyciągania kamienia z nerki o wielkości 5 mm i mam pytanie po zabiegu jaką powinienem stosować dietę? I przez jaki czas czy już cały czas ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna to być zwyczajna, zdrowa i zbilansowana dieta. Dodatkowo powinien Pan spożywać duże ilości płynów (co najmniej 2 litry płynów na dobę) w celu utrzymania prawidłowej diurezy.