Jaka szyjka macicy jest na początku ciąży?

Jaka szyjka macicy jest na poczatku ciazy? U mnie 3 dni wczesnie pojawil sie okres, przez 2 dni srednie krwawienie, a prEz kolejne 3 lekkie krwawienis. W 5dc podczas kapieli wlozylam tam palec. Szyjka macicy. Ulozona nisko, ale jak wkladam glebiej to tak jakby opuchniete bylo. Opisywalam problem z dot.piersi i brzuchpotem pod prysznic i czy woda mogla pomoc w dostaniu sie wody do pochwy. Woda spod prysznica. Nie wiem juz co o tym myslec. Prosze o pomoooc.

Witam. Szyjka macicy w pierwszym okresie ciąży może być przekrwiona i rozpulchniona. Jej konsystencję i położenia powinien jednak ocenić ginekolog w bezpośrednim badaniu.