Jaka terapia byłaby skuteczna w leczeniu zaburzeń osobowości borderline?

Witam, jaka terapia byłaby skuteczna w leczeniu zaburzeń osobowości borderline? Interesują mnie podejścia w których mogłabym przepracować dzieciństwo ze wsparciem terapeuty. Jestem z białegostoku. Pozdrawiam.

W przypadku zdiagnozowanego zaburzenia osobowości borderline, najbardziej adekwatnym nurtem psychoterapii jest nurt psychodynamiczny. W tym nurcie właśnie najskuteczniej leczy się wszelkie patologie struktury osobowości, a zmiany wypracowane w procesie psychoterapii mają charakter najbardziej stabilny i trwały. Musi jednak mieć pani świadomość, że jest to proces długoterminowy. Zaburzenie osobowości borderline jest jednym z trudniejszych w leczeniu, dlatego specjalista, którego Pani wybierze - oprócz oczywiście odpowiednich kwalifikacji w zakresie psychoterapii - powinien mieć także odpowiednie doświadczenie kliniczne oraz regularnie superwizować swoją pracę. Wszelkie pytania dotyczące kwalifikacji specjalisty może Pani oczywiście zadać podczas konsultacji wstępnej.