Jaka to może być alergia?

Witam serdecznie! Mam czteroletniego synka, do tej pory nie mieliśmy żadnych problemów zdrowotnych. Syn też nigdy nie miał alergii. Od kilku dni wychodząc z dzieckiem na spacer do parku, stopniowo na jego buzi pojawiły się bąble przypominające ukąszenie komara. Pierwszego dnia pojawiło się kilka bąbli, drugiego w ogóle a trzeciego cała jego buzia była pokryta bąblami. Alergia pojawiła się też na nóżkach. Bąble te znikają bardzo szybko po przyjściu do domu, nadmieniam również, że w ostatnim czasie nie włączyłam nic nowego do diety malucha, nie mam też w domu roślin. Jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy to nasz królik, którego mamy od roku lub większa ilości czekolady zjedzona przez syna w ostatnich dniach, zastanawia mnie też fakt że alergia ujawnia się tylko na wolnym powietrzu i znika w pomieszczeniu zamkniętym. Z góry dziękuję za pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Nadwrażliwość na sierść królika-który jak rozumiem przebywa w mieszkaniu- jest mało prawdopodobna, jako że objawy pojawiają się jedynie po wyjściu z domu. Alergen wywołuje objawy w wyniku kontaktu. Podobnie jest z czekoladą, chyba, że synek spożywa ją zawsze tylko przed wyjściem na dwór i zbiegiem okoliczności jest pojawienie się zmian właśnie wtedy. Proponuję wizytę u pediatry, który przeprowadzi dokładny wywiad - często przyczyna okazuje się czynnik, o którym w pierwszej chwili zupełnie nie pomyślimy.

Pozdrawiam