Jaka waga byłaby dla mnie idealna?

Witam! Jestem kobietą 22- letnią mam 153 cm i ważę 50 kg. Ogólnie zawsze miałam nadwagę lub otyłość więc wzięłam się za siebie i z wagi 68 spadłam do 50. Jestem zadowolona, ale jak już zmieniam swoją wagę to chciałabym dojść do perfekcji:) To znaczy wiem, że moje BMI jest prawidłowe itp. ale chciałabym wiedzieć ile osoba o moich parametrach powinna ważyć najlepiej. Jeszcze jak ważyłam 51 robiłam sobie badanie mówiące o zawartości tk. tłuszczowej w organizmie wyszło mi 22,7% wiem, że wynik dobry, ale mógłby być lepszy. Proszę o konkrety M
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jak sama Pani napisała wskaźnik BMI, który dla Pani wagi i wzrostu wynosi 21,1 ma wartość absolutnie prawidłową. Istnieją jednak również inne wskaźniki określające idealną wagę w stosunku do wieku i wzrostu, jak na przykład:
- normalna masa ciała według Broca - według obliczeń dla Pani wynosi 45,9 (co jednak według BMI znajdowałoby się na granicy normy z niedowagą)
- idealna masa według Lorenza - dla Pani wynosi 52 kg,
- wskaźnik WHR, czyli stosunek obwodu talii do bioder, którego nie jesteśmy w stanie dla Pani obliczyć. Może jednak zrobić to Pani sama.
Jeżeli zaś chodzi o tkankę tłuszczową dla kobiety w Pani wieku prawidłowa ilość mieści się w granicach 18,5-25%, czyli wartość 22,7 jest jak najbardziej prawidłowa.