Jaka waga jest dobra przy moim wzroście?

Mam 172 cm wzrostu i ważę 85 kg - wiem, że to za dużo, ale jaka jest średnia waga dla mojego wzrostu? Proszę o szybką odpowiedź.

ponad rok temu

Witam.

Jeżeli masz 13 lat, a Twoje BMI wynosi 28,8, wartość ta na siatce centylowej odpowiada otyłości. Pamiętaj, że jesteś teraz w momencie intensywnego rozwoju, zwiększa się Twój wzrost, stąd co jakiś czas - inna będzie praiwdłowa do tego wzrostu i wieku masa ciała. Obecnie Twoja masa ciała nie powinna przekraczać 71 kg. Porozmawiaj proszę z rodzicami i poproś, aby udali się z Tobą do lekarza i dietetyka.

Trzeba:
1. ustalić przyczyny problemu z masą ciała,
2. znaleźć możliwe  jego rozwiązania.

Jesteś jeszcze niepełnoletni, stąd wszystkie decyzje musisz konsultować z opiekunami/rodzicami. Nie podejmuj odchudzania na własną rękę.

Pozdrawiam