Jaką wybrać dietę przy astmie?

Jestem kobietą mam 21 lat. Moim największym problemem są uda i brzuch chciałabym je zgubić, ale gdy niby osiągnąłam już efekt wszystko wracało do porzedniego stanu, czuję się dobrze z tym jak wyglądam, ale chciałbym co nieco w sobie poprawić. Jestem alergikiem a od kilku lat leczę się na astmę jeszcze tydzień temu brałam ventolin dysk sewerent dysk i fiksotyde dysk, moja lekarka na moją indywidualną prośbę zmienia mi leki, a to tylko dla tego że zaczęłam odczuwać po tych lekach straszny apetyt, jestem ciekawa czy ze swoimi kłopotami zdrowotnymi muszę się czymś konkretnym kierować w wybieraniu diety jak długo ją stosować i jak dobierać do tego wszystkiego ćwiczenia, czy można takie ćwiczenia wykonywać w domu i ile trzeba byłoby ich zrobić by przyniosły efekt? Czy w diece można stosować suplementy diety (herbatki tabletki itp.)

Witam,
U niektórych osób z astmą, objawy nasila wysiłek fizyczny - nie wiem jak jest w Pani przypadku.
Wydaje mi się, że umiarkowany wysiłek fizyczny byłby dla Pani korzystny, ale dobrze gdyby udało się to Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym.
Umiarkowany wysiłek to na przykład gimnastyka poranna i wieczorna.
Poranna - podniesie tempo metabolizmu na cały dzień, wieczorna - sprawi, że przemiana materii będzie stale na wysokim poziomie.
Jeśli chodzi o zajęcia w klubie fitness to korzystne mogą być zajęcia typu Pilates,  czy joga. Wszystko zależy od tego jak Pani reaguje na wysiłek fizyczny.
Zalecałabym spacery i jazdę na rowerze.
Może Pani także wykonywać lekkie ćwiczenia z hantlami.
Napady apetytu może Pani regulować poprzez spożywanie węglowodanów złożonych i błonnika.
Węglowodany złożone zawierają:
- kasze
- ryż brązowy
- pieczywo razowe, pełnoziarniste, typu graham
- nasiona roślin strączkowych.
Źródłem błonnika są warzywa i owoce.
Powinna Pani unikać produktów słodzonych, gdyż cukier powoduje szybkie podniesienie poziomu glukozy we krwi, w odpowiedzi na co dochodzi do szybkiego wyrzutu insuliny.
Insulina szybko obniża poziom glukozy i ponownie staje się Pani głodna.
Oczywiście można stosować suplementy i herbatki, ale najważniejsze jest racjonalne odżywianie i wysiłek.
Tkanka tłuszczowa spalana jest po 30 min. od rozpoczęcia aktywności fizycznej. Istotne jest tu odpowiednie tętno.
Pozdrawiam