Jaką zastosować terapię przy silnej potrzebie miłości?

Witam,z jakiej formy pomocy powinnam skorzystac. Potrzebuje aprobaty ludzi, za odrobine milosci dalabymsie "pokroic".daje soba manipulowac po czym zloszcze sie na siebie. Zyje przeszloscia. Doskwiera mi samotnosc nie umiem budowac prawdziwych relacji, nie umiem dawac. Dostosowuje sie do otoczenia. Nie wiem co lubie co sprawia mi przyjemnosc. Martwi mnie uplywajacy czas i brak rozwoju. Stagnacja. Nie chce pic,zabijac sie itp. bo to nie jest rozwiazanie. Chcialabym miec swoj charakter

Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Jest to leczenie, które umożliwia odbudowanie poczucia własnej wartości, pewności siebie i sprawstwa, zrozumienie przyczyn wcześniejszych niepowodzeń, przepracowanie ich, a także wprowadzenie zmian w życiu i zachowaniu, które doprowadzą do poprawy satysfakcji z niego. Warto działać i podjąć leczenie, bo zmiana i odzyskanie radości z życia i relacji jest możliwe.

Witam serdecznie, radziłbym udać się do doświadczonego psychoterapeuty, problem wygląda na poważny ale nie chcę diagnozować na podstawie opisu. Pozdrawiam

Witam Panią
Wszystkie nurty psychoterapeutyczne zajmują się
tego rodzaju problemami.
Terapia powinna być zindywidualizowana, to znaczy dostosowana
do problemu, potrzeb i możliwości psychofizycznych pacjenta.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy przyjrzeć się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń, dotrzeć do źródła
problemu, rozpoznać przyczynę psychicznych uwarunkowań
związanych z tak dużym deficytem samoakceptacji i miłości,
że odmawia Pani sobie prawa istnienia i za „odrobinę miłości
dałaby Pani się pokroić…” i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Ważne, żeby Pani zdecydowała się na podjęcie odpowiedniej
terapii i systematycznie w niej uczestniczyła, bowiem
skuteczność psychoterapii zależy nie tyle od nurtu, w jakim
pracuje terapeuta, ile od systematyczności i zaangażowania
osoby zainteresowanej oraz od umiejętności terapeuty.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Z Pani relacji wynika że jest parę obszarów problemowych nad którymi warto by było popracować. Samemu pomóc sobie jest bardzo trudno, pomimo tego, iż często mamy świadomość tego, co jest naszym problemem. Polecam nie zwlekać i rozpocząć podróż w głąb siebie przy boku terapeuty, który będzie cierpliwie przeprowadzał Panią przez problematyczne obszary. Jestem pewna że jest to dla Pani najlepsza droga. Pozdrawiam