Jąkanie podczas stresu

Witam,mam 30 lat. Od dziecka zaczelam sie jakac,nie moglam slowa powiedzieć. Chodzilam.do logopedy,po pewnym czasie zaczelam plynnie mowic. Teraz zdarza mi sie zajakac,np w sytuacji stresowej,lub podczas rozmowy z kims kogo znam. Co mam zrobic zeby mniej sie jakac? Bardzo meczy mnie zacinanie sie.

Witam

Jak słusznie Pani zauważyła terapia przynosi efekty. Może warto podjąć ją ponownie? Praca pod okiem doświadczonego specjalisty powinna przynieś poprawę.
Warto pracować nad prawidłowym torem oddechowym, technikami relaksacyjnymi.
Jako film instruktażowy polecam tytuł Jak zostać królem, którym prezentuje wszystkie najbardziej popularne techniki i opowiada jakimi metodami można sobie pomóc.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Witam. Terapia jąkania ma to do siebie, iż wymaga kontrolnych spotkać z terapeutą (logopedą) nawet po zakończeniu terapii właściwej. Czy jest Pani nadal pod opieką logopedy, który prowadził Pani terapię? Jeśli nie, warto byłoby o tym pomyśleć. Pomocna w terapii jąkania jest też terapia EEG-Biofeedback (zmniejszenie stresu, nabywanie umiejętności relaksacji, praca z emocjami). Radziłabym zapoznać się z tą metodą.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl

"Zacinanie się" nasila stres i trudna dla Pani sytuacja, może warto wrócić na terapię do logopedy i jeszcze trochę popracować? Moim zdaniem terapia dobrze by zrobiła.Poza tym proszę pomyśleć o spotkaniu z psychologiem, pomoże poradzić sobie ze stresem w trudnych sytuacjach.