Jaki aparat wydłuża górną szczękę?

Witam. Mam pytanie jaki aparat służy do wyciągnięcia górnej szczęki?Mam niedorozwiniętą szczękę,jest za wąska i zbyt krótka,dolne zęby zachodzą na górne.Hyrax podobno tylko poszerza szczękę,nie wydłuża jej. Pozdrawiam.

Koniecznie musi Panią zbadać ortodonta, który wykona pełną analizę estetyczną, m.in. na podstawie zdjęcia cefalometrycznego. Pewnymi zabiegami da się w niewielkim stopniu skorygować Pani wadę. Jeśli natomiast jest ona spora to do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu konieczna może się okazać operacja ortognatyczna.