Jaki ćwiczyć na siłowni , aby schudnąć z ud i brzucha?

Jeżeli chce schudnac z ud i brzuch, podnieść przy tym pośladki powinnam pierwsze rozpocząć ćwiczenia na siłowni od rozgrzewki w formie bieżni lub orbitka później siłowe czy raczej na odwrót ?

Mgr Dorota Pawlik Dietetyka

Witam serdecznie,
treningi najefektywniej spalające tkankę tłuszczową to treningi aerobowe tj. marszobiegi, bieg na bieżni, jazda na rowerze czy orbitreku. Tak więc aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej warto początkowo wdrożyć właśnie takie ćwiczenia. Warto zwrócić uwagę, iż te ćwiczenia nie powinny być prowadzone o dużej intensywności, raczej są to lekkie ćwiczenia, które powinny trwać co najmniej 30 minut. Tak więc ćwiczenia efektywnie spalające tkankę tłuszczową są lżejsze ale dłuższe.
Natomiast ćwiczenia wpływające na rzeźbę sylwetki są to ćwiczenia siłowe, dzięki nim widoczny będzie zarys mięśni, podniesienie pośladków tak jak Pani wspomniała.
Trening siłowy jest krótszy ale mocniejszy.
Odpowiadając na Pani pytanie, celem redukcji tkanki tłuszczowej, początkowe treningi warto rozpocząć od bieżni, orbitreka czy rowerka, ćwicząc ponad 30 minut, dokładając ćwiczenia siłowe. Z czasem gdy pozbędzie się Pani nadmiaru tkanki tłuszczowej, więcej czasu oraz intensywność treningu przenieść na ćwiczenia siłowe.
Oczywiście przed każdym treningiem warto przeprowadzić rozgrzewkę.
Pozdrawiam