Jaki jest powód bólu głowy i problemów ze śliniankami?

od 2 lat mam problem ze śliniankami a przy tym czasami ból głowy ,mialem robiony scan główy i usg ślinianek i stwierdzono że wszystko ok.przy tym bolą mnie żuchwy mam niesmak w ustach czasami brak śliny.lekarze nie wiedzą co jest a ja żyję z bólem.proszę o poradę.zapomniałem mieszkam w angli jakiś czas proszę o porade adam hertel

Witam Pana Serdecznie,

Jeśli wykonane badania są w porządku, to powodem opisanych przez Pana symptomów może być dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego, jak również czynnik psychologiczny.

Proszę zastanowić się, czy nie przeżywa Pan chronicznego stresu, czy nie pojawiły się jakieś trudności.
Może warto byłoby przyglądnąć się tym objawom, wspólnie z psychologiem?

Gdyby miał Pan życzenie takiej zwyczajnej rozmowy ze mną, to zapraszam do kontaktu na Skype.

Życzę Panu tylko dobrostanu,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry. Jeżeli diagnostyka medyczna wyklucza przyczyny w tym obszarze, warto sprawdzić swój stan także w zakresie funkcjonowania psychologicznego. Bardzo podobne objawy daje również nadmierne obciążenie stresem, które może wywołać napięcie mięśniowe na takim poziomie, że powstają symptomy somatyczne. Zachęcam do konsultacji z psychologiem. Być może kilka technik radzenia sobie ze stresem lub relaksacyjnych przyniosą Panu odczuwalną ulgę. Pozdrawiam.