Jaki jest powód bólu kostki u osoby ćwiczącej?

Witam Od pol roku chodze na silownie jednak uzywam tylko steper lub bierznie na ktorej ze wzgledu na kregoslup tylko chodze lekko pod gorke. Od 3 tygodni bez zadnego wypadku, przypadku zaczela bolec mnie kostka z zewnetrzej strony.Dokladnie po nizej kostki rozciaga sie lekko w strone palcow.Kostka jest codziennie spuchnieta i ogromnie boli.Ciezko mi jest stac na niej.Nie ma poprawy od 3 tygodni.Lekarz ogolny przepisal mi tylko leki przeciwbolowe.Czy to normalne ze nie ma poprawy po 3 tygodniach?

Opisane dolegliwości mogą świadczyć o przesileniu więzadła skokowo strzałkowego ( coś więcej ciężko stwierdzić bez badanie).
Sugeruj kontrole u ortopedy.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch