Jaki jest powód bólu żołądka po zastosowaniu Doxycyklinie?

Ból przełyku i żołądka po doxycyklinie. Witam serdecznie, przez 5 dni brałam ww antybiotyk.Od 3 dni bardzo boli mnie przełyk u żołądek.Zaczeło się od mocnej zgag,której nie połączyłam odrazu z antybiotykiem.Teraz zgaga ustała ale bardzo boli mnie przełyk przy połykaniu nawet śliny oraz żołądek nawet podczas leżenia. Miewam bolesne skurcze w nadbrzuszu. Bardzo mi się też "przelewa" w brzuchu.Dostałam antybiotyk po ukąszeniu przez kleszcza.Temperatura ciała to 36.4. Z góry dziękuję za odp.

Doxycyklina może powodować wiele objawów ubocznych, także takie ze strony przewodu pokarmowego, które Pani opisuje.
Objawy te powinny ustąpić po kilku dniach od zaprzestania stosowania leku.