Jaki jest powód braku posłuszeństwa u 2,5-letniego dziecka?

Moj sym 2,5 letni zachowuje sie dziwnie nie rozumie co moze a czego nie może tlumacze na wszystkie sposoby ale zadnych rezultatow zaczyna sie denerwowac krzyczec bic mnie i gryźć. Mam cale rece pogryzione i sine przez to. Lapie za noże kuchenne mimo tego iz sie juz skaleczyl i leci na domownikow. Nie przestanie gryzc, bic i krzyczec dopoki nie dostanie tego co on chce choc pewnych rzeczy nie mozna dac. Czasami juz brak mi sil i nie wiem co robic

Witam Panią Serdecznie,

Proszę nie czekać i skontaktować się z pediatrą, który prawdopodobnie skieruje Pani Synka do psychologa dziecięcego, który z kolei, po wstępnym wywiadzie, udzieli pomocnych wskazówek.

Z życzeniami wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej

Witam
Problem jest złożony i odpowiedź na portalu niewiele pomoże, ponieważ wskazane jest poznanie przyczyny takich zachowań, aby następnie wdrożyć odpowiednie metody postępowania. Być może przyczyna jest neurologiczna, wówczas wymaga leczenia farmakologicznego, być może jest psychologiczna i wówczas wskazane jest podjęcie terapii psychologicznej ...
Proponuję zgłosić się do lekarza pediatry, bądź do psychologa, którzy dalej pokierują..
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam, polecam konsultację z psychologiem dziecięcym (zwracam uwagę, żeby był to specjalista faktycznie przeszkolony w pracy z najmłodszymi, proszę się nie obawiać pytać o kwalifikacje i doświadczenie), który zdiagnozuje dziecko a Pani da wskazówki, jak radzić sobie z jego agresywnymi zachowaniami. Pozdrawiam, Monika