Jaki jest powód braku pożądania do partnerki u osoby z autyzmem?

Jestem 29 letnim mężczyzną który świetnie się czuję w relacjach z innymi ludźmi oraz będąc w pracy, jednak problem pojawia się w relacjach z moją partnerką. Nie odczuwam do niej (i nie tylko do niej) pożądania, nawet kiedy lezymy razem łóżku calujac się i dotykając się nawzajem to mam wrażenie że odtwarzam to samo co ona robi ale nie czując tego zupełnie pomimo że ja kocham ponad wszystko. Czy przyczyną tego może być zdiagnozowany u mnie gdy miałem 2-3 lata autyzm?

Dzień dobry. Jeżeli świetnie układają się Pana relacje z innymi, również te zawodowe, wszystko wskazuje na to, ze potrafi Pan je nawiązywać i utrzymywać. Pisze Pan również o głębokim uczuciu do partnerki, więc i ta relacja jest udana i ważna dla Pana. Kłopotem jest, jak rozumiem, sfera intymna. Nie szukałabym przyczyn w diagnostyce sprzed lat (która trochę nie współgra mi z opisem Pana), a poleciłabym Panu konsultację z psychologiem-seksuologiem. Warto omówić i przyjrzeć się sytuacji, by znaleźć przyczynę opisanych przez Pana trudności. Pozdrawiam.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Pytanie jakie Pan zadaje jest raczej do rozważenie przez seksuologa i tu radziłabym wizytę u takowego specjalisty. Autyzm raczej nie ma z tym wiele wspólnego ale np branie leków, które mają poprawić funkcjonowanie już może mieć wpływ na spadek pobudzenia. Zachęcam do kontaktu z lekarzem.
Pozdrawiam
AM

Dzień dobry.Niekoniecznie, blokada, o której Pan mówi może wynikać z problemów natury psychologicznej. Dlatego polecam konsultacje u psychologa.Pozdrawiam.

Witam,

Opis Pana obecnego funkcjonowania przeczy diagnozie autyzmu postawionej we wczesnym dzieciństwie. Skoro potrafi Pan nawiązywać satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi, kocha Pan swoją partnerkę to problem dotyczy sfery seksualnej nie zaś stricte emocjonalnej czy sfery intelektualnej. Najlepszym specjalistą w tej sytuacji będzie psycholog-seksuolog, do którego z usług skorzystania Pana zachęcam.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek