Jaki jest powód duszności i co oznacza pseudoobturacja łagodna?

Witam, Szukając od 2 lat przyczyn mojej duszności ( trwająca cały czas i większa w czasie wysiłku). Robiłem 4,5 badanie spirometrii i lekarz powiedział, że wyszło wszystko dobrze ( dla mnie cyferki różnią się miedzy pierwszym a ostatnim badaniem, ale ja się nie znam) i taki opis pod badaniem. Pseudoobturacja łagodna...??? Czy ktoś z Państwa wie o co chodzi?? Czy w ogóle jest coś takiego ?? Lekarz próbował tłumaczyć , że jak jest vfc takie duże to coś tam,,,, nic z tego nie rozumiem. Opis: FEV1% VC Nal. 81,61 akt. 61,5 A4/n% 76 FEV1% FVC ex nal. 81.24 akt. 67.43 a4/n% 83 FEV1 nal. 4.05 akt. 3.85 a4/n% 95 VC mac nal. 4.87 akt.6.26 a4/n% 129 FVC in nal. 4.67 akt .6.25 a4/n%134 FVC ex nal. 5.01 akt.5.71 a4/n%114 FET nal. 6 akt.7.62 a4/n% 127 Pseudonturacja łagodna wynika z dużej FVC????? Gazometria pH 7.41, pCo2 39,9 mmhg, pO2 77 mnhg, hco3 24,6 be 0,5 o2 sat 97% Proszę o interpretacje tych wyników Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odp

Wyniki badań interpretuje lekarz, który je zaleca. Zna on historię kliniczną pacjenta i może to zrobić. My z poziomu portalu nie podejmujemy się analizy przypadków medycznych pacjentów, których nie znamy. Pseudoobturacja czyli zwężenie dróg oddechowych podczas oddychania. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.