Jaki jest powód dysproporcji piersi?

Witam, jako 10 letnia dziewczynka trafiłam do szpitala ponieważ wyczułam jakieś guzki w lewej piersi. Zrobiono mi biopsje, która niczego nie wykazała. Odkąd zaczęłam dorastać, moje piersi od zawsze były różne. Obecnie lewa pierś jest ładna okrągła w rozmiarze c natomiast prawa jest marna w rozmiarze a. Czy z krótkiego opisu jestecie Państwo w stanie stwierdzić czy moj przypadek to zespół polanda? Pozdrawiam Eliza

Szanowna Pani Elizo,
Niewielkie różnice w wielkości piersi dotyczą niemal wszystkich kobiet, czasem mogą one być bardzo widoczne i dotyczyć kilku rozmiarów, ale nie zawsze jest to zespół Poland'a co może stwierdzić jedynie podczas badania zawsze jednak jest to powód do obniżonej samooceny i kompleksów. Taka różnica w młodej kobiety jest do wyrównania tak aby piersi były równe i ładnie ukształtowane, ale trzeba porozmawiać z osobą fachową, która przeprowadzi badanie i postawi odpowiednią diagnozę. Aby dowiedzieć się więcej jak pozbyć się tego kompleksu zapraszam telefon do recepcji 508 713 484
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej