Jaki jest powód histerii dziecka podczas przebudzenia?

Witam. Mam problem z moja prawie 8mc córka otóż mamy problem ze spaniem. Gdy tylko mała uśnie przy piersi staram się ja odrazu odłożyć do łóżeczka, od bodajże 3 dni aby tylko odłoze śpiące dziecko nagle ma oczy otwarte i dostaje ataku histerii, przeraźliwie krzyczy bo to nie jest płacz. Ja całkowicie nie mam już siły w naszym łóżku potrafi spać pół nocy. Na dodatek przez histerie dziecka kłócimy się z mężem co doprowadza mnie do stany nerwowego.

Witam, usypianie dziecka i problem budzenia się dotyka wielu rodziców. Wiele młodych rodziców powtarza że nie problem uśpić dziecko, problem jest je odłożyć do łóżeczka. Dziecko zasypiając przytulone do mamy, po przebudzeniu orientuje się że jest samo, więc domaga się jej obecności. Nerwowość w domu dodatkowo źle wpływa na zasypianie maluszka. Warto zacząć uczyć córeczkę zasypiania w łóżeczku, odkładając spać gdy widzimy że maluszek robi się senny, np. metodą kontrolowanego pocieszania. Ważne są rytuały, które będą kojarzyć się z zasypianiem, kąpiel, kołysanka, karmienie w ciszy w pokoju dziecka, lampka nocna, cicha muzyka przy zasypianiu. Proszę porozmawiać z mężem że proces ten może potrwać, potrzebna jest cierpliwość i spokój i jego wsparcie.
Pozdrawiam serdecznie

Dzieci w tym wieku często dopiero muszą nauczyć się samodzielne spania, a szczególnie trudne może być dla nich, jeśli budzą się w innych miejscach niż zasypiały. Nagła zmiana otoczenia (temperatury, zapachu, wrażeń dotykowych) może nie tylko wybudzać córeczkę, ale także powodować dezorientację i lęk . Dodatkowo jeśli usypia ssąc pierś, wybudzać ją może także brak ssania. Może tez mieć trudności w samodzielnym zasypianiu, szczególnie, jeśli zawsze zasypia na rekach lub przy piersi.
Pomocne byłoby przyzwyczajenie córeczki do samodzielnego spania od momentu zasypiania. Będzie to wymagało konsekwencji i cierpliwości, ale jest możliwe do przeprowadzenia. Można zacząć od dziennych drzemek.
Ważne by Maluszek zasypiał w swoim łóżeczku. Jeśli pojawi się płacz, należy oczywiście przytulić i uspokoić, ale konsekwentnie odkładać do łóżeczka. Czasem trzeba poświęcić na to więcej czasu. Postarać się by pory wieczornego spoczynku były stałe i by poprzedzały je stałe rytuały (np kąpieli, posiłku itp). Pomocna może być też specjalna przytulanka, kocyk lub melodia, która pomoże zasnąć.