Jaki jest powód obojętności męża?

Jestem 3lata po ślubie mam 3dzieci 9lat 13mc i 3mc a nigdy nie miałam orgazmu pochwowego. Bardzo mało wspolzyje z mężem a jeśli już do tego dochodzi to mąż wykona 2ruchy i koniec. Nie chcę już się że mną kochać twierdzi ze się wypalił ma dopiero 34lata a może ma kogoś? I co ja mam zrobić? Poszukać posiedzenia? Bardzo mi brakuje męża Ale on nie chcę.Już przestał dawać mi buzi gdy idzie do pracy. Twierdzi ze mnie kocha. Wątpię.

Proponuję spotkanie z psychologiem, który pomoże wam się na nowo dogadać. Nie wiem jakie są powody oddalania się Pani męża - może byc to tak na prawdę wszystko. Ważne by odkryć te powody, omówić je i zacząć rozwiązywać problemy. Jeśli sami nie dajecie rady - psycholog z pewnością będzie umiał wam pomóc się otworzyć. Pozdrawiam

Witam Panią
W każdym związku zdarzają się trudne chwile.
Przede wszystkim warto zastanowić się co było przyczyną
wystąpienia kryzysu.
Może barierą są kłótnie, niewyjaśnione spory czy ukryte żale…
Może jakieś zdarzenie…
Możliwe też, że u męża faktyczne wystąpił spadek libido.
Bardzo często obniżenie libido związane jest ze stresem i zmęczeniem.
Przyczyną może być również niski poziom testosteronu,
który odpowiada za libido.
Spadek zainteresowania seksem może być też spowodowany
chorobami takimi jak:
cukrzyca, nadciśnienie tętnicze,
infekcje układu moczowo-płciowego.
Osłabione libido może być również skutkiem ubocznym
przyjmowanych leków.
Brak popędu, zwykle połączony jest ze stanem obniżonego nastroju.
Czasami unikanie współżycia jest jednym z pierwszych objawów depresji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Nie należy jednak rozpatrywać tego w kategoriach czyjejś winy.
Raczej jako szansę na rozwiązanie problemu.
Unikanie tematu jedynie oddala Państwa od siebie,
a problem pozostaje nierozwiązany.
Rozmowa jest jednym ze sposobów tworzenia więzi,
zaufania i bliskości emocjonalnej.
Myślę zatem, że pierwszym krokiem powinna być szczera
rozmowa. Najlepiej podczas weekendu, bez pośpiechu,
gdy będziecie zrelaksowani.
Proszę wybrać miejsce, gdzie nikt nie będzie Wam przeszkadzał.
Może to być dom lub cicha kawiarenka.
Proszę powiedzieć mężowi o swoich oczekiwaniach i odczuciach.
Porozmawiajcie o swoich uczuciach, o potrzebach…
Wyjaśnijcie sprawę i zastanówcie się, co trzeba zmienić,
byście w związku obydwoje byli zadowoleni.
Ważne, żeby podczas rozmowy omówić
wszystkie istotne problemy.
Jeśli nie będziecie w stanie poradzić sobie sami,
to zachęcam Państwa do terapii par, podczas której zyskacie
państwo umiejętność rozwiązywania problemów w związku.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl