Jaki jest powód pocenia się w nocy i jak temu zaradzić?

Mój partner od dłuższego czasu ma zlewne poty w trakcie snu, do takiego stopnia ze poduszka jest przesiaknieta a na klatce piersiowej pływa pot. Dodatkowo zauważyłam ostatnio, drżenia, zrywy miesniowe rąk również w trakcie snu. Dodam, że ma 29 lat, chrapie w nocy ma krzywą przegrode oraz cierpi na alergie i ma żylaki kończyn dolnych. ( jedną operację usunięcia żylaków przeszedł, ale czeka to kolejna)

Szanowna Pani ,powyższe objawy wymagają wizytę u lekarza POZ celem wykonania badań podstawowych krwi oraz badania tarczycy, pozdrawiam.

Wskazana jest konsultacja lekarska - lekarz rodzinny, internista.
Ważny jest wywiad dotyczący aktualnego samopoczucia od samego pacjenta i uzupełnienie go badaniami laboratoryjnymi - na pewno zalecałabym morfologię krwi, glukozę na czczo i stężenie poziomu hormonów oceniających pracę tarczycy TSH, fT3 i fT4. Czasem diagnostykę trzeba rozszerzyć ale to w dalszej kolejności,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel