Jaki jest powód pojawienia się krostek na skórze dziecka?

Mój syn od pewnego czasu ( /-miesiąc)ma pod dolną wargą czerwoną plamę z drobniutkimi jak kaszka chrostkami. Sięga do załamania skóry nad brodą, więc w zasadzie niewielki obszar. Bywa jaśniejsza, czasem ciemniejsza. Syn się cały czas ślini, chociaż wyszły mu już całe trójki, a na piątki się nie zapowiada. W październiku skończy dwa lata. Ma astmę niemowlęcą, więc często jest inhalowany nebbudem, ale pamiętam o higienie. Od dwóch dni psikam octaniseptem, ale nie ma różnicy.

Warto skonsultować to z lekarzem pediatrą. Szczególnie, że istotna byłaby wizualna ocena wysypki. Lekarz oceni, czy może to być związane z przyjmowanymi lekami, innym uczuleniem, nadmiernym ślinieniem (ślinka może podrażniać ten obszar skóry i stąd wysypka), może być także związane z przyjmowanymi pokarmami lub też dermatologiczne. Zależnie od diagnostyki doradzi odpowiednie leczenie lub skieruje do odpowiedniego specjalisty.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że przyczyna może leżeć w ślinieniu się Pani Synka,
dodatkowo pewna wrażliwość jego skóry.

Z przesłaniem radości dla Pani i Synka,
Irena Mielnik-Madej

Przyczyną zmian może być podrażnienie śliną lub dodatkowo efekt działania Nebbudu,
Proszę zgłosić się na wizytę do pediatry/ lekarza rodzinnego i przedstawić problem aby zlecił leczenie łagodzące objawy,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel