Jaki jest powód pokrzywki?

Witam! Od prawie roku borykam się z pokrzywką, która nie wiadomo dlaczego u mnie występuje - testy alergiczne wziewne i pokarmowe ujemne, badania tarczycowe w porządku, leki typowe antyhistaminowe nic nie dają, podobnie jak maść zawierającą sterydy. Steryd pogorszył stan, M********* w dawce 4 mg tak sobie działa, ale przy nim tyję, występuje u mnie też pokrzywka opóźniona z ucisku. Jestem po konsultacjach lekarzy specjalistów i wszystko w porządku. Dodam, iż miałam na początku pokrzywki silną sytuację stresogenną i kontakt z rękawiczkami lateksowymi. Co jeszcze mogę zrobić i jak leczyć?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Objawy uczulenia na lateks mogą mieć charakter miejscowy lub uogólniony. Może przebiegać pod postacią pokrzywki. Najczęściej objawy są łagodne, bardzo rzadko przebiegają pod postacią wstrząsu anafilaktycznego. W przypadku częstych ekspozycji objawy mogą się nasilić. W celu wykrycia uczulenia na lateks wykonuje się testy skórne, rzadziej testy prowokacyjne.
Więcej na temat uczulenia na latek znajdzie Pani między innymi w tym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-lateks Jeżeli chodzi o stres, to może on wyzwalać objawy alergii, ale nie jest ich bezpośrednim powodem.

Konieczna jest dalsza diagnostyka i poszukiwanie przyczyny. Jest to ważne ze względu na fakt, iż unikanie alergenu lub jego maksymalna eliminacja jest podstawą leczenia alergii.

Pozdrawiam