Jaki jest powód trzęsienie sie rąk i ugiętych palców u 20-latka?

Witam, mam 20 lat. Od jakiegoś pół roku zauważyłem lekkie drganie palców u rąk. Szczególnie robi się to np. gdy dotknę szybko czegoś i podniosę ten palec . Zaczyna od wtedy lekko drgać. Czasami zdażało mi się wstawać z całkowicie zdrętwiałą ręką. Również bez przerwy chodzę z przygiętymi lekko palcami, bo całkowity ich wyprost sprawie bardzo lekkie uczucie bólu. To lekkie drganie palców dotyczy ręki prawej i lewej. Co to może być i czy udać się do ortopedy, neurologa czy reumatologa?

Witam!
To co Pan opisał najpewniej ma podłoże emocjonalne! Proponuję Poradnię Zdrowia Psychicznego, zbadają, określą osobowość, dobiorą odpowiednie techniki psychoterapeutyczne, które wzmocnią lekami p/lękowymi i po kilku miesiącach leczenia będzie Pan zdrowy.
Powodzenia
W. Łuczkowski.