Jaki jest powód złego samopoczucia osoby będącej w związku z osobą uzależniona od narkotyków?

Witam .przez kilka miesięcy żyłam w związku z osobą uzależniają od narkotyków. Mój partner poszedł na leczenie a ja zostałam sama z problemami. Mam lęki,źle sypiam ,ciągle chodzę smutna. Dodam że nigdy nie brałam narkotyków. Nie wiem czy powinnam udać się do lekarza czy może po pewnym czasie mój stan wróci do normy. Pozdrawiam Monika

Dzień dobry!

W kilku zdaniach zapewne trudno jest opisać swoją sytuację. Pisze jednak Pani o swoich problemach ze snem, lękach, smutku oraz o "pozostaniu samą z problemami". Z doświadczenia wiem, że osoby będące w związku z osobą uzależnioną same mogą potrzebować wsparcia psychologa. O tego rodzaju pomoc może się Pani zwrócić między innymi do Poradni Leczenia Uzależnień (jako osoba nieuzależniona, ale będąca w związku z osobą uzależnioną).

Pozdrawiam,

Daniel Lipka,
psycholog, psychoterapeuta
[url=https://www.psychoterapiakompas.pl]https://www.psychoterapiakompas.pl[/url]

Witam Pani Moniko.

zalecałabym konsultację i ewentualne leczenie w Poradni Zdrowia Psychicznego. Możliwe, ze cierpi Pani z powodu współuzależnienia, w wyniku podporządkowania swojego życia partnerowi.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Sytuacja wpływała również na Panią. W ośrodkach zajmujących się leczeniem uzależnień udzielana jest również pomoc osobom które były w związkach z osobami uzależnionymi. Proszę skorzystać z pomocy. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl