Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaki jest powód złej pamięci u 28-latka?

Dlaczego mam taką słabą pamięć? z trudem jest mi zapamiętać cokolwiek np. piosenkę czy artykuł, byłem na kursie pamięciowym, mam dysleksje, kurs pomógł, ale jest krzywa zapominania i zapominam, źle się uczyłem i przez to cierpi moje poczucie wartości, nie mogę się nauczyć dłuższej wypowiedzi dziesięciominutowej po angielsku i wiele innych, jak sobie pomóc? co robić? dziękuje.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam Pana Serdecznie,

Zachęcam, żeby zadbać o systematyczną aktywność fizyczną, ośmiogodzinny sen i suplementację magnezem, witaminami z grupy B - przede wszystkim B 1, B 2, B 6, B 12, witaminę D 3. Niedobory w/w mogą być przyczyną obniżonej koncentracji, roztargnienia i nastroju.

Życzę Panu wszystkiego, co najlepsze, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0

Powody mogą być różne. Pisze Pan, że ma 28 lat. Jeśli dobrze się domyślam, miałoby to oznaczać, że jest Pan młody i pamięć powinna działać bez zarzutu. Otóż młody wiek nie jest tego gwarantem. Niezależnie od wieku i ogólnej predyspozycji zaburzenia pamięci, koncentracji, uwagi mogą być wynikiem przemęczenia, utrzymującego się dłużej napięcia związanego ze zbytnim (jak na aktualne możliwości) stresem, mogą być także skutkiem niedyspozycji organizmu w ujęciu medycznym. Warto zrobić profilaktyczne badania, bo być może okaże się np. że należałoby uzupełnić niedobór witamin, żelaza itp. Z drugiej strony wyczuwam w Pana pytaniu sporą surowość wobec siebie. Może tylko jest Pan zbyt krytyczny i stawia sobie wysoko poprzeczkę w tej kwestii. Wielu ludzi nie jest wstanie zawalczyć z krzywą zapominania i nie czyni sobie wyrzutów;) Jeśli cierpi Pana poczucie wartości to może warto również rozprawić się z tym korzystając z porady psychologa? Pozdrawiam serdecznie.

0

Witam, Powodów może być kilka - od braków witaminowych, nieodpowiednich technik uczenia, przez problemy emocjonalne temu towarzyszące oraz aktywność samego mózgu. Aby poprawić koncentrację oraz funkcjonowanie mózgu można zapisać się na sesje EEG Biofeedback, które pracują właśnie nad takimi funkcjami i przy systematyczności przynoszą trwałe efekty. Pozdrawiam, Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy