Jaki jest schemat leczenia zapalenia wokół korzenia martwego zęba?

Jaki jest schemat leczenia zapalenie wokół korzenia martwego zęba? 1 lekarz-oczyszczenie kanału i założenia antybiotyku, kolejna wizyta za ok.miesiąc i wtedy wypełnienie kanału 2 lekarz-wizyty co kilka dni w celu systematycznego oczyszczania kanału i wyleczenia zapalenia Nad zębem na dziąśle jest obrzęk z wysiękiem, ale bez ropy, bez dolegliwości bólowych na rtg stan zapalny wokół zęba

Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego, gdzie lekarz dentysta - endodonta na podstawie badania zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Ważne, aby stosować się do jego zaleceń.

Witam!
Wiele zależy od tego,czy jest to zapalenie ostre,zaostrzone czy przewlekłe... Jego rodzaj określa lekarz na podstawie badania w jamie ustnej i RTG... W przypadku przewleklego zapalenia,a taki wg mnie jest u Pana,powinno się założyć przynajmniej 2-3 wkładki p/zapalne do kanału,ale w odstępach 4-6 -tygodniowych. Potem należy wykonać kolejne RTG i porównać z sytuacją początkową! Jeżeli zmiany chorobowe sie goją,można będzie wypełnić kanały i założyć wypełnienie stałe!
Pozdrawiam.

Leczenie kanałowe wykonywane jest w przypadku przewlekłych zapaleń miazgi i zmian okołowierzchołkowych niedających objawów bólowych, nieprawidłowo wcześniej przeprowadzenia leczenia kanałowego lub
w przypadku zębów bardzo zniszczonych lub złamanych jako wstęp do odbudowy takiego zęba metodami zachowawczymi lub protetycznymi.
Polega ono na:
- usunięciu zakażonej miazgi zęba z komory oraz kanałów korzeniowych
- w przypadku leczenia pierwszorazowego, lub na usunięciu zakażonego bądź nieszczelnego materiału z kanałów korzeniowych
- w przypadku leczenia powtórnego opracowaniu mechanicznym kanałów korzeniowych oraz ich dokładnym odkażeniu,
-wypełnieniu tak przygotowanego systemu kanałów w wymiarze 3D,
-szczelnym odbudowaniu przeleczonego kanałowo zęba.
W większości przypadków leczenie kanałowe można zakończyć już na pierwszej wizycie. Leczenie kanałowe zębów z martwą i zakażoną miazgą wymaga wyjałowienia kanałów korzeniowych. Do tego celu stosuje się różne płukanki i środki dezynfekujące oraz opatrunki do kanałów.