Jaki jest sposób na pozbycie się opuchlizny i bólu kości ogonowej?

Witam. Kilka tygodni temu zabrałem się za ćwiczenia na siłowni. Po robieni tzw brzuszków na następny dzień miałem ból kości ogonowej. Lekki ból wydawało mi się; że mijał z każdym dniem. Zanim ból zanikł całkowicie postanowiłem kolejny raz robić brzuszki. Efekt jest taki, ze teraz kość jest lekko opuchnięta i sprawia ból przy siedzeniu. Jest jakiś sposób na pozbycie się tej opuchlizny i bólu? Ewentualnie do jakiego lekarza się z tym wybrać ?

Lek. Paweł Szadkowski

Dolegliwości są raczej związane z urazem. Sugeruję zmienić ćwiczenia, a na bolące miejsce stosować zimna okłady.