Jaki jest trwały sposób likwidacji diastemy poza leczeniem ortodontycznym?

Jaki jest trwały i polecany sposób likwidacji diastemy poza leczeniem ortodontycznym?

Witam!
Można zamknąć diastemę przy pomocy materiału kompozytowego! Jest to rozwiązanie proste,jednocześnie bardzo kosmetyczne, stosowane od wielu lat i dobrze spełniające swoją rolę.
Pozdrawiam.

Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska

przebudowa protetyczna najlepiej koronami Lawa od kła do kła dla równomiernego rozłożenia szerokości diastemy pomiędzy 6 zębami
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Diastemy można zamaskować za pomocą kompozytu lub licówek, są to rozwiązania najszybsze i praktyczne, a także mało inwazyjne. Jednak kompozyt może się okazać niezbyt trwały i trzeba będzie go wymieniać co kilka lat, natomiast licówki powinny wystarczyć nawet na 15 lat. Jak więc widać nie są to rozwiązania „na zawsze”. Korekcja diastemy za pomocą aparatów ortodontycznych potrwa dłużej, z kolei efekty najczęściej utrzymują się do końca życia. Jeśli zależy Pani na wygodniejszym rozwiązaniu i nie chce Pani nosić aparatu stałego, proszę rozważyć leczenie ortodontyczne nowoczesną metodą przezroczystych, niewidocznych nakładek Invisalign. W celu dobrania odpowiedniej metody likwidacji diastemy, doradzamy wizytę u stomatologa.

Najbardziej trwałą metodą zamykania diastemy jest leczenie aparatem ortodontycznym. Inne to metody z zakresu protetyki stomatologicznej ( licówki, korony ) lub stomatologii zachowawczej/estetycznej ( materiał kompozytowy wysoce estetyczny ). Jednak nie są to rozwiązania " na zawsze".
Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego w celu konsultacji - po dokładnym badaniu oraz analizie warunków w jamie ustnej lekarz doradzi najlepsze rozwiązania.