Jaki jest związek nawyków żywieniowych z wynikami w nauce dzieci w szkole podstawowej?

Chciałabym się dowiedzieć jaki jest związek nawyków żywieniowych z wynikami w nauce dzieci w szkole podstawowej?

Dzień Dobry Pani,

Odpowiadając na Pani pytanie..., co i jak jemy (mówi o Naszych nawykach żywieniowych) to tak wyglądamy...

Inaczej mówiąc, ważnym jest by od najmłodszych lat kształtować u Dziecka świadomą osobowość (odżywiania) jako styl życia, ucząc świadomego odżywiania (nie na autopilocie, w sposób mechanistyczny, co jest w zasięgu wzroku).
Najlepiej modelować nawyki żywieniowe Dziecka, poprzez bycie Rodzica tego przykładem.
Dzieci uczą się pewnych worów zachowań, poprzez naśladowanie.
Jeśli Dziecko jest odpowiednio odżywione, dieta jest adekwatnie do wieku zbilansowana, to nie podjada co ma pod ręką, nie podąża za Rówieśnikami oraz nie "zajada trudnych emocji" w sposób automatyczny.
Takie dziecko jest pełne wigoru, nastawione przyjaźnie do codziennych/systematycznych obowiązków, chętnie podejmuje trudne dla siebie wyzwania, ma wgląd w siebie, panuje nad sytuacją, gdyż ma poczucie sprawczości i koherencji, uczy się konsekwencji oraz motywacji, chętnie bierze odpowiedzialność za siebie i za zdarzenia, w których ma swój udział- co przekłada się na osiągnięcia
w nauce.

Serdeczności i radości Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605