Jaki jest związek pomiędzy kinazą kreatynową a bieganiem?

Kinaza kretynowa a bieganie. Witam. Mam pytanie odnośnie poziomu kinazy kreatynowej. Od 10 lat trenuję bieganie długodystansowe. Mam za sobą jeden maraton oraz kilkanaście półmaratonów. Zwykle w tygodniu biegam przeszło 100km oraz ćwiczę 1 raz w tygodniu na siłowni. Mój poziom kinazy kreatynowej wzrósł do poziomu 688. Czy jest to powód do zmartwień? Dodam, że jedynym suplementem, który biorę to Alkagen w kapsułkach, który wpływa na odkwaszanie mięśni po wysiłku co wpływa na regenerację szybką.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne oznaczenie po np. Tygodniowym odpoczynku. Jeżeli poziom nadal będzie podwyższony to konieczne rozszerzenie diagnostyki