Jaki krem mogę stosować w przypadku skóry trądzikowej?

Witam serdecznie , bardzo prosiłbym o polecenie kremu do skory trądzikowej , ze zmianami zapalnymi i gródkami które posiadam . Może być cetaphil , Avene , gdyż mam mętlik w głowie bo różne opinie się czyta , najlepiej b był lekki nie zapychał i żeby skóra oddychała :) s góry dziękuje za odpowiedz :)

Dzień dobry, kosmetyki dedykowane cerze trądzikowej nie powinny nadmiernie wysuszać skóry oraz działać komodogennie - sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu powinno używać się kosmetyków regulujących ilość wydzielanego sebum ( zawierające związki cynku, wit. B6), o działaniu bakteriobójczym ( kwas azelainowy, olejek z drzewa herbacianego), udrażniającym ujścia gruczołów łojowych (kwas salicylowy, kwasy AHA) w odpowiedniej korelacji z substancjami łagodzącymi - zabezpieczającymi warstwę rogową naskórka. Środki stosowane do oczyszczenia twarzy powinny usuwać nadmiar produkowanego sebum lecz bez nadmiernego odtłuszczenia skóry. Powinno unikać się kosmetyków o ciężkiej konsystencji blokujących ujścia gruczołów łojowych. Cerę trądzikową należy również chronić przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Wysuszenie skóry pod wpływem kąpieli słonecznych w rezultacie przyniesie nasilenie łojotoku, a tym samym zmian aktywnych na naszej skórze. Najlepiej próbkę kosmetyku wypróbować na swojej skórze, ponieważ nie każdy kosmetyk dedykowany cerze trądzikowej będzie sprawdzał się na każdej skórze o podobnym problemie. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.