Jaki krem stosować na cerę naczynkową?

Mam 21 lat Mój problem to cera naczynkowa wrażliwa piekąca, byłem u dermatologa i zauważył że mam takie plami też na twarzy że to są objawy trądziku rozowatego zapisał mi tabletki niverosin uszczelniające naczynka i krem rozex który ma w składzie alkohol benzylowy a z tego co wiem to on szkodzi cerze naczynkowej? Stosować tylko ten krem i krem z filtrem?

Dzień dobry. Prosze z lekarzem skonsultować się i do leczenia można dołączyć zabiegi IPL oraz peelingi medyczne.
Z kremów do cery naczynkowej polecam Cell fusion Endogene K krem lub Bioderma sensibio

Dzień dobry, w zależności od stanu skóry warto pomyśleć nad profesjonalnymi zabiegami. Polecam tutaj między innymi zabiegi IPL, czy też zabiegi z peelingiem azelainowym. Do pielęgnacji również warto zakupić krem z kwasem azelainowym np. (krem żel azelac marki Sesderma dostępny w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych bądź w niektórych aptekach) delikatny płyn oczyszczający i tonik (dr media do skóry naczyniowej) . Proszę zrezygnować z płynów micelarnych jeśli je Pan stosuje i innych kosmetyków do demakijażu, gdzie pociera się skórę. Jeśli stosuje Pan peelingi ziarniste w domu, również proszę z nich zrezygnować a używać peelingów enzymatycznych. Proszę również wyeliminować o ile sie uda czynniki zoastrzajce rumień. A są to gorące potrawy i napoje, alkohol, cytrusy, ostre jedzenie, niektóre przyprawy. Zimą proszę stosować mocno odżywcze kremy, żeby chronić skórę przed wiatrem a latem kremy z filtrem UVA i UVB minimum 30 SPF.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, do skutecznego leczenia zmian naczyniowych dedykowane są urządzenia laserowe generujące odpowiednią długość fali ( lasery neodymowo - yagowe, lasery KTP, lasery pulsacyjne barwnikowe). Terapia laserowa zazwyczaj jest długotrwała i musi być powtarzana ze względu na nawrotowość problemu. Terapia powinna być wspomagana także odpowiednio dobraną pielęgnacją domową. Zarówno w pielęgnacji przed jak i po zabiegowej należy uwzględnić stosowanie kremów z filtrem chroniących przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Kremy powinny zawierać w swoim składzie substancje uszczelniające naczynia krwionośne - np. ruszczyk; wyciąg z kasztanowca; arniki górskiej; substancje łagodzące - np. woda termalna, alantoina, pantenol. Rodzaj i częstotliwość dedykowanych Panu zabiegów, a także sposób przygotowania do nich najlepiej ustalić ze specjalistą prowadzącym. W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.