Hydroxyzinum syrop czy Xanax - który lek jest bardziej skuteczny?

Witam , co jest lepsze/mocniejsze/lepiej działa ? Hydroxyzinum syrop czy xanax ? Chodzi o to czy np xanax 2 mg tabletka jest mocniejsza od ilu ml syropu hydroxyzinum? I tym podobne. Bardzo mocno się denerwuję (brałem oba preparaty) ale nie wiem który jest lepszy , aby stosować go zamiast naprzemiennie. (Ledwo na lekki gniew wystarczał ,,duży łyk" syropu hydroxyzinum , lecz nie na duży gniew/wkurzenie itp). I teraz zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zamiast właśnie syropu hydroxyzinum zastosować xanax. Próbowałem czytać jakieś opinie w internecie który z tych preparatów będzie lepszy i skuteczniejszy, ale nie mogłem nic znaleźć. Mógłbym prosić o poradę w tej kwestii? I jeszcze chciałbym dopytać czy ewentualnie mógłbym zwiększyć dawkę syropu hydroxyzinum czy raczej nie powinno się tego robić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam,
To dwa różne leki, z różnych grup, o różnych mechanizmach działania oraz różnym potencjale uzależniającym. Hydroksyzyna to lek słabszy. Działanie uspokajające uzyskiwane głównie przez senność. A Xanax to benzodiazepina, lek o dużym potencjale uzależniającym. Radziłabym 1 łyżkę hydroksyzyny. Pozdrawiam.