Jaki lek przeciwwirusowy przy grypie?

Żona zachorowała na grypę, lekarz przepisał lek z paracetamolem, witaminę c 1000, flavamed i coś na gardło. minęły już 2 doby od wystąpienia objawów i na zmianę jest w miarę dobrze i źle, czy warto dokupić jakiś lek przeciwwirusowy żeby przyspieszyć wyzdrowienie?? I czy ja powinienem brać coś oprócz witaminy C i wapna żeby się nie zarazić?? Cały czas spędzam z żoną a mimo to czuję się dobrze. Jaka jest szansa że nie zachoruje??

Jesli tego leku nie przyjmuje - najpewniej to infekcja inna wirusowa niż grypa.
Pan nie musi przyjmować ani witC ani wapna, bo to nie ochroni pana przed zarażeniem.
Niestety może dojść do rozwinięcia objawów infekcji za kilka dni u Pana, ryzyko jest duże.

pozdrawiam