Jaki lek stosować w depresji?

Witam Biore asentre na nerwice lekowo depresyjna juz 2 miesiac i niestety zero poprawy,jest na odwrot czuje sie mega zmeczona i niesamowicie senna.Pogorszyla mi stan zdrowia.-musze zmienic lek,czemu asentra bna wielu dzaiala,a na mnie nie.Narazie pytam o leki,byzredukowac objawy i isc dopiero na terapie

Witam!
Reakcja na leki jest osobnicza, czyli na każdego leki działają indywidualnie. Bywa tak, że pierwsze podejście z lekami jest słabo trafione, dlatego tych leków jest tak dużo i trzeba szukać innej formy leczenia. Proszę nie zapominać o psychoterapii. Czasem połączenie dwóch leków poprawia ich skuteczność. Tradycyjnie po elektrowstrząsach leki działają lepiej.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Szanowna Pani,

w takim przypadku farmakoterapię stosuje lekarz psychiatra, wycofuje jeden lek i może zalecić inny, dobrany indywidualnie dla pacjenta, w związku z tym, zalecana jest konsultacja psychiatryczna.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Kwestię skuteczności przyjmowanych leków powinna Pani
skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pani organizm, historię Pani choroby
i posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że środki farmakologiczne
nie posiadają właściwości leczących zaburzeń lękowo – depresyjnych,
jedynie tłumią objawy.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana i chory nie jest w stanie
funkcjonować, konieczne jest stosowanie środków uspokajających,
obniżające napięcie czy antydepresantów o dodatkowym działaniu
tłumiącym lęk, które sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia.
Jest to jednak leczenie objawowe.
Środki farmakologiczne bowiem nie leczą depresji ani nerwicy lękowej
i nie rozwiązują Pani problemów, wyłącznie tłumią objawy.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowo – depresyjne,
należy dotrzeć do źródła problemu, czyli przyczyny Pani
lęków i depresji, i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu
odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy choroby ale również
dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl