Jaki magnez zażyć podczas stosowania Euthyroxu?

Witam, cierpie na Hashimoto i Niedoczynnosc tarczycy. Przyjmuje Euthyrox 100. Kilka ostatnich miesiecy cierpie na ataki leku, czasami paniki, mam mrowienie w posladkach, ogolne przygaszenie. Pomyslalam, ze moze mam niedobor magnezu. Chcialabym sporbowac suplementacji. Ktory magnez przyjmowac i w jakich odstepach czasu od brania Euthyroxu?

Dzien dobry.

W przypadku roznych chorob zawsze wprowadzenie nowego leku (nawet jesli jest to suplement diety) warto omowic z lekarzem. Najlepiej zrobic to u lekarza prowadzacego, jesli takiego Pani ma.

Po pierwsze, lekarz moze zestawic dawke magnezu z przyjmowanymi przez Pania lekami. Po drugie, moze sie okazac, ze wymaga Pani zmiany dawki leku.

Odradzalbym zapytanie sie o ta kwestie farmaceuty, poniewaz osoby, ktore maja zdiagnozowana jakakolwiek chorobe powinny miec wprowadzane nowe srodki lecznicze dopiero po przeprowadzeniu wywiadu.

Pozdrawiam
Tomasz Krasuski