Jaki mam typ arytmii?

Witam serdecznie. Posiadam od wielu lat wade serca a mianowicie - zastawka aortalna dwupłatkowa i niedomykalność 3 stopnia umiarkowana. W tym że lewa komora i reszta serca o prawidłowych wymiarach. Nie powiększina lewa komora o prawidłowej funkcji skurczowej i frakcji wyrzutowej 60%.. Powiększona jest jedynie opuszka aorty wstepującej 45 mm.Reszta zastawek bez zmian. O ok 2 lat biore lek propranolol 10 mg 2 x 10 mg rano i wieczór. I mimo że wada sie nie powiększa od ok 2 tyg pojawiają sie u mnie bardzo dziwne objawy arytmi którą opisze. A mianowicie serce które zawsze bije u mnie z pulsem 65 i ciśnieniem które mam zawsze niskie a mianowicie 105 / 50 czasem 60 i to nie wazne czy biore lek propranolol zaczyna nagle dziwnie bić bije bije i zanika jego jakby wyczuwalne uderzenie które zaczynam czuć w szyji jak uderza i prawie omdlewam. Przy tym czuje dziwny dreszcz po jakims czasie serce zaczyna dobrze bić i wracam jakos do życia. Przy tym problemie serca tetno mam ok 75 uderzen i cisnienie 130/80 jaki to typ arytmi? Czy lek propranolol dziala na taki typ arytmi? Dodam ze przy wysilku mialem czesto czestoskurcz ale po zazywaniu leku propranolol nie mam z tym problemu. Ale dokucza mi teh typ arytmi co opisuje powyzej czyli brak wyczuwania serca i uczucie tetna w szyji i takie glos jakby cos uderzało. Pozdrawiam serdecznie i dziekuje z gory za odp. Dodam jeszcze że mam nerwice i incydenty zaczeły sie pojawiac przy rzuceniu papierosów , które rzucilem ok 2 miesiące temu. Takie info mysle bedzie rowniez potrzebne

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza rodzinnego lub kardiologa, po zapisie ekg i badaniu bedzie mozna coś wiecej powiedzieć.