Jaki mechanizm wpływa na stopień oddziaływania narkotyków?

Witam, mam niestandardowe pytanie, powiedzmy, że akademickie. Są osoby, na które nie działają narkotyki(głównie te 'twarde') lub działają słabiej. Co odpowiada za ten mechanizm w organizmie człowieka i czym się on różni od innych organizmów? Dziękuje i pozdrawiam.

Witam,
Nie jest możliwe "niedziałanie" ,ale zróznicowanie owszem,zależy bowiem od preferencji organizmu,jego stanu "normalnego".Np.ktoś ma wysokie lub niskie cisnienie wyjściowe,więc narkotyk pobudzający będzie początkowo poprawiał nastrój pierwszego a może zabić drugiego.To tylko krótki przykład fizjologii,bo na płaszczyżnie psychologicznej "nieodczuwanie"tremy mozna nazwać niedziałaniem narkotyku,podczass,gdy jest odwrotnie.Proszę dokładnie sprecyzować,w jaki sposób Pan rozpoznaje "oddziaływanie" i "nieoddziaływanie" a wówczas odpowiedż będzie precyzyjna.Podsumowując:każdy narkotyk ZMIENIA naturalny sposób reagowania i powoduje oczywistą zmianę w funkcjonowaniu wszystkich układów wewnętrznych,wyłaczając układ centralny a więc ten,który m.in.informuje o zagrożeniu wycieńczeniem,przesileniem narządów itp.Nie wiedząc o tym,można się jednak śmiać bez końca lub biegać,skakać,nie czując,że serce nie nadąża.
Zaganienie związane z odstawieniem takiego stymulatora to kolejny temat,zbyt obszerny,jak na jednorazową odpowiedż.
Pozdrawiam i mam nadzieję,że cokolwiek wyjaśniłam.

Witam
Sprawa jest wyjątkowo zindywidualizowana.
Jest to kombinacja czynników obejmujących
aspekty biologiczne, psychologiczne i społeczne.
Portal ten nie jest jednak miejscem na wykłady akademickie.
Proszę o konkretne opisanie swojego problemu.
Pozdrawiam serdecznie