Jakie mogą być przyczyny powiększenia wątroby u osoby po zabiegu wycięcia wyrostka?

Witam! Moją mamę bolał brzuch i miała gorączkę. Trafiła do szpitala, gdzie wycięli jej wyrostek i woreczek żółciowy. Powiedzieli jedynie, że oba organy zostały "zaatakowane". Na dodatek powiedzieli, że wątroba jest powiększona i że w brzuchu zbiera się woda. Jakie mogą być tego przyczyny? Co mogło zaatakować te ogarny i skąd ta woda? Badania następne dopiero za około tydzień, a lekarze "nic nie wiedzą". Martwię się i chciałabym coś wiedzieć już teraz. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam , niestety nie istnieje stawianie rozpoznań na odleglość-przez internet!!! Nie potrafie odpowiedzieć autorytatywnie, gdyż nie operowałem i nie znam stanu faktycznego!!!!! Prosze naciskac na szczegółową rozmowę z operatorem!!! Ps. czy któryś z lekarzy prowadzących powiedział Pani "nic nie wiem"??? z.żurawski