Mężczyzna , 23 lata Witam. Od dlugiego czasu mam problem z jedzeniem. A dokladnie to wszystko co zjem, nawet jabłko dosłownie w przeciągu kilku minut od razu to wydalam w toalecie. Mam 183cm wzrostu i 60kg wagi. Nie mogę przytyć,ponieważ każdy posiłek właściwie przeze mnie przepływa można powiedziec. Wszystkie wyniki krwi mam prawidłowe a więc można wykluczyć anemie. Jaki może być powód takiego stanu rzeczy ? Pozdrawiam
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Szanowny Panie,

bardzo trudno odpowiedzieć jednoznacznie na Pana pytanie, bo do tego potrzebne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu. Najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby zwrócenie się do lekarza internisty. Częste biegunki są niepokojące, mogą doprowadzić do odwodnienia organizmu.
Warto stosować w tym czasie elektrolity i oczywiście dużo pić, najlepiej dwukrotnie więcej niż zazwyczaj.
Bardzo często biegunka występuje w wyniku zatrucia pokarmowego, ale także przy zaburzeniach nerwicowych.

Proszę udać się do lekarza rodzinnego, a także skorzystać z wizyty u psychologa w Pana miejscu zamieszkania.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Anemia – Anemia nie jest dolegliwością, którą można szybko i w banalny sposób wyleczyć. Anemia wymaga profesjonalnego podejścia, a nie łykania tabletek zawierających żelazo na własną rękę. Anemia bowiem stanowi objaw innych chorób, często bardzo poważnych. Zaburzenia odżywiania – Zaburzenia odżywiania są to poważne zaburzenia w zakresie zachowań związanych z pobieraniem pokarmu. Często mają podłoże psychiczne i związane są z niskim poczuciem własnej wartości. Szczupła sylwetka promowana przez mass media stała się modna, ale zarazem niebezpieczna.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Jedzenie kompulsywne

Czy cierpisz na zaburzenia odżywiania?

Zaburzenia odżywiania są plagą naszych czasów. Najbardziej popularne i najczęstsze problemy z jedzeniem to anoreksja i bulimia. Są jednak też mniej znane zaburzenia odżywiania się, jak kompulsywne jedzenie czy ortoreksja. Obawiasz się, że możesz mieć...