Jaki może być poziom CRP przy ropniu wewnątrzbrzusznym?

Jakie wartości CRP obserwuje się przy ropniu wewnatrzbrzusznym? Czy wartość 1.4 może wskazywać na jego obecność? Jestem po laparoskopowej appendektomii i ponownie odczuwam bole w miejscu po wyciętym wyrostku. Warto dodac ze minelo 2 tygodnie od ostatecznego rozpoznania i operacji. Mimo długiego czasu oczekiwania bylo to zapalenie proste a w dnii operacji CRP wynosilo 2.26

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zgłosić się do lekarza rodzinnego poziom crp jeżeli nie jest w jakiś dziwnych normach jest racZej ok . Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Przyczyną dolegliwości może być zapalenie kątnicy. Do postawienia rozpoznania ropnia wewnątrzbrzusznego konieczne jest badanie lekarskie poszerzone przede wszystkim o USG jamy brzusznej, CRP ma mniejsze znaczenie. W różnicowaniu należy wziąść pod uwagę zapalenie kątnicy lub zapalenie innego narzącu zlokalizowanego w prawym dole biodrowym
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl