Kobieta , 33 lata Dzień dobry.Od 2 tyg. odczuwam pragnienie które również budzi mnie w nocy.Poza tym boli mnie głowa i jestem bardzo zmęczona nawet po 8 godzinach snu.Przy tym ogólnie bolą mnie mięśnie i nie mogę się skoncentrować.Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale od listopada przytyłam 4kg ,gdzie od urodzenia dziecka ważyłam 51kg (18 miesiecy)teraz ważę 55kg.Czy ktoś wie co może mi dolegać?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała, domniemywam, że mogą to być deficyty hormonalne albo obniżona kondycja psychiczna, na skutek przeciążenia.
Jednak będzie optymalnie, jeśli uda się Pani na konsultację, do lekarza pierwszego kontaktu.
Lekarz zadecyduje, jakie podjąć kroki diagnostyczne.

Życzę Pani dużo energii,
Irena Mielnik-Madej

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Nadmierne pragnienie – Nadmierne pragnienie – jak sama nazwa wskazuje – jest to chęć spożywania dużej ilości płynów. Przyczyn nadmierniego pragnienia jest wiele. Woda jest bardzo ważnym składnikiem naszego organizmu i stanowi aż 60% naszego ciała. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, ponieważ reguluje homeostazę całego organizmu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: