Jaki może być wiek ciąży u 22-letniej kobiety?

Witam serdecznie. Moje pytanie brzmi odnosnie wieku ciazy. Ostatnia miesiaczke mialam 9.12.2017r. Według obliczen kalendarzyka dni plodne mialam od okolo 20.12. I tak wlasnie wrocil moj mezczyzna. Chcialabym dodac jeszcze, że cykle trwaja mi roznie, ostatni akurat trwal 33 dni a poprzedni 25,wiec w caly swiat. Leczylam się na zespol policystycznych jajnikow i mam strasznie niski poziom progresteronu okolo. 0.5. W ciaze jednak zaszlam. 17.01 na wizycie u lekarza i po usg okreslil, ze to dokladnie 5 tydzien i 4 dni. Moje pytanie brzmi jak to mozliwe, ze zaszlam w ciaze kiedy nie vylo mojego mezczyzny? Wrocil od 20.12 do nowego roku, w poprzedni raz byl na poczatku listopada. Czy lekarz mogl sie pomylic, gdyż powiedzialam mu, ze cykl mi trwa 28dni? Dodam jeszcze, ze oprocz jednego partnera nie ma zadnego innego, wiec nie potrafie zrozumiec i wytlumaczyc tego lekarzowi.

Lek. Tomasz Budlewski

to ze takie są pomiary nie ma większego znaczenia ponowne dziecko rozwija się indywidualnie i może mieć różne tempo wzrostu . a jeśli tak wychodzi jak lekarz powyżej powiedział bardziej skłaniałbym się iż taki wiek ciąży jest wyłożony na podstawie ostatniej miesiączki