Jaki może być związek pomiędzy wykonaniem laserowania siatkówki na obwodzie a widzeniem błysków?

Jaki może być związek pomiędzy wykonaniem laserowania siatkówki na obwodzie a widzeniem błysków (a raczej pojedynczych iskier na skraju pola widzenia) w kilka godzin po zabiegu? Oko -9dpi, było już 2 lata wcześniej laserowane - po PVD, pacjent lat 46. W czasie zabiegu lekarz powiedział, że nie dzieje się nic niepokojącego z siatkówką, jest przyłożona, ale wykonał kolejne impakty, aby zagęścić punkty i wzmocnić zabezpieczony obszar. Błyski pojawiają się przy czytaniu, choć nie cały czas.

Witam.błyski są objawem trakcji.jeżeli jest trakcja to może się zrobić otwór dlatego też dr zagescil implanty laserowe. Jak sie czyta to m rzeskowy pracuje bardziej. Może jska przerwa z relaksem muzycznym? Pozdrawiam serdecznie